Sanal POS, internet üzerinden ürün ve hizmet satışı yapan firmaların kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kart veya sanal kartlarla yapılacak tahsilat gerçekleştirebilmelerini sağlayan bir POS yazılımıdır.

Vakıf Katılım Sanal POS uygulaması ile müşterileriniz güvenli bir şekilde internet üzerinden alışverişlerini gerçekleştirebilir. Entegrasyon üzerinde kullanılan kart bilgileri güvenli bir yöntem ile özel olarak şifrelenir.

Sanal POS Nasıl Çalışır?

  • Vakıf Katılım Sanal POS uygulamasının firmanız tarafından belirlenen bir sunucuya yüklenmesi için işlem yapılır.
  • İnternet üzerinden alışveriş işlemlerini gerçekleştiren müşterilerinizin girdiği kart bilgileri güvenli bir şekilde özel olarak şifrelenerek bankamıza ulaşır ve provizyon işlemleri gerçekleştirilir.
  • Provizyon süreci tamamlanan işlemlerin tutarı müşterinizin kart limitinden düşülerek alışveriş tutarı firmanızın bankamızdaki hesabına aktarılır.

Sanal POS Avantajları

  • Fiziki mağazanızdan yaptığınız satışları internet ortamına taşıyıp Vakıf Katılım Sanal POS uygulamasını kullanarak ürün ve hizmetlerinizin satışında çok daha fazla müşteriye ulaşabilir ve satış hacminizi artırabilirsiniz.

  • Ürün ve hizmetlerinizin satışını internet ortamına taşıdığınızdan dolayı müşterilerinize lokasyondan bağımsız 7 gün 24 saat satış hizmeti verebilir; müşterilerinizin ürün ve hizmetlerinize dilediği noktadan kolayca ulaşmasını sağlayarak müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz.

  • Vakıf Katılım Sanal POS entegrasyon uygulamasında yapılan işlemler uluslararası güvenlik standartlarına uygun gerçekleştiğinden müşterilerinizin kolay ve güvenli bir şekilde alışverişlerini yapmalarını sağlayabilirsiniz.

  • Sanal POS üzerinden yapılan alışverişler fiziki mağazalarınızdan yapılan alışverişlere göre çok daha hızlı gerçekleştirilir; yapılan işlemleri yakından takip eder ve müşteri odaklı farklı satış aksiyonları alabilirsiniz.

  • 3D Secure ve BKM GO güvenlik standartları ile müşterileriniz işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirir.