Müşteri Ol
Hakkımızda
KOLAS-Kolay Adresleme Sistemi KOLAS-Kolay Adresleme Sistemi

KOLAS-Kolay Adresleme Sistemi

Vakıf Katılım’da IBAN veya hesap numarasına ihtiyacınız olmadan para transferlerinizi kolayca gerçekleştirmek mümkün.

KOLAS Nedir?

Kolay Adresleme Sistemi, T.C. Merkez Bankası ile iş birliği içerisinde geliştirilen ve kolay hatırlanabilecek kişisel bilgilerin hesap numarası veya IBAN’a tanımlanmasına imkân sağlayan bir sistemdir.

İçeriği Nedir?

Vakıf Katılım’da IBAN’a ihtiyacınız olmadan para transferlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonu numarası, T.C. Kimlik Numarası, yabancı kimlik kumarası, pasaport numarası, vergi kimlik numarası ve e-Posta adresi bilgilerinizi hesabınıza tanımlayarak IBAN veya hesap numarası olmadan para transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

KOLAS'ı Vakıf Katılım Mobil Şube veya İnternet Şubemizden kolaylıkla tanımlayabilirsiniz. Dijital kanallarımızdan Para Transferleri/Kolay Adres İşlemleri ve Kolay Adres Tanımlama adımlarını takip ederek, Kolay Adres Tanımlama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca tanımladığınız KOLAS’ları listeleyebilir ve güncelleme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Bir hesabınıza toplamda beş farklı KOLAS tanımlayabilirsiniz.

IBAN paylaşmadan tanımladığınız Kolay Adresleme Sistemi ile para gönderimini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. Kimlik Numarası, yabancı kimlik numarası, vergi kimlik numarası, cep telefonu numarası, pasaport numarası ve e-Posta adresi bilgileri Kolay Adres olarak tanımlanabilmektedir.

Kolay Adres Tanımlama işlemlerinizi dilediğiniz zaman dijital kanallarımızdan gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. Merkez Bankası tarafından uygulanan kurallar gereği bir müşterinin en fazla 5 adet Kolay Adresi olabilir. Kolay Adres olarak tanımlanabilecek bilgilerinizi tek bir hesaba veya IBAN’a da tanımlayabilirsiniz. Örneğin; Vakıf Katılım’daki hesabınızı veya IBAN’ınızı hem e-Posta adresinize, hem cep telefonu numaranıza, hem de T.C. Kimlik Numaranıza tanımlayabilirsiniz.

Kolay Adres olarak tanımlanabilecek bilgilerden bir tanesine sadece bir hesap veya IBAN tanımlanabilir. Örneğin e-posta adresinizi tüm banka hesaplarınızdan bir tanesine tanımlayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman tanımladığınız Kolay Adresleri Vakıf Katılım Mobil Şube veya İnternet Şubemizden güncelleyebilir veya silebilirsiniz.

Şu an için sadece TL cari hesaplarına KOLAS tanımı yapılabilmektedir. İlerleyen dönemde KOLAS’ın EFT’de de kullanılabilmesi sağlanacak olup, TL dışındaki hesap döviz cinslerine de tanımlama yapılabilecek ve sadece Bankamızdaki hesaplar arasında kullanılabilecektir.

Kolay Adres Tanımlama işlemi için Bankamızda herhangi bir ücret alınmamaktadır. Dilediğiniz hesap numarası veya IBAN’a ücretsiz tanımlama yapılabilir.

Mobil Şubemiz üzerinden 'FAST ile Para Gönder' işlemi yapılırken alıcının GSM’sine tanımlı KOLAS’a para gönderimi yapılacaksa “+” ikonuna tıklayarak, rehberinizden telefon numarasını seçerek daha kolay bir para transferi yapabilirsiniz.

Kolay Adresleme Sistemi ile “Kolay Adres Tanımlama, Kolay Adres Güncelleme, Kolay Adres Silme, Kolay Adres Sorgulama, Alıcı Sorgulama” işlemleri yapılabilmektedir.

Evet tanımlanabilir. Örneğin ikinci bir e-Posta adresi aynı IBAN veya farklı IBAN’a tanımlanarak, aynı kategorideki Kolay Adres bilgisi ikinci kez kullanılmış olur.

Vakıf Katılımlı olun, ayrıcalıklar dünyasına katılın!

Mobil Şubeyi indirip görüntülü görüşmeyle müşterimiz olun; havale, EFT ve FAST işlemlerinize para ödemekten kurtulun.

iPhone Android iPhone iPhone