Müşteri Ol
Hakkımızda
Eğitim Güvence Sigortası Eğitim Güvence Sigortası

Eğitim Güvence Sigortası

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın kesintisiz ve güvenli bir eğitim hayatı için, Vakıf Katılım Eğitim Güvence Sigortası yaptırabilirsiniz.

İçeriği Nedir?

  • Eğitim Güvence Sigortasıyla ani ve beklenmedik bir kaza sonucunda sigortalının yaşamını yitirmesi veya sakat kalması durumunda, poliçede belirtilen eğitim gören çocuğun eğitim masrafları, poliçe teminat tutarı ile sınırlı olmak kaydıyla, eğitim süresi boyunca karşılanır.
  • Çocuğunuzun okul cep harçlığı, özel ders masrafı, servis masrafı, yemek masrafı gibi ihtiyaçları da eğitim güvence sigortasında belirtilen limitler kapsamında güvence altına alınmaktadır.
  • 18-60 yaş arasındaki anneler, babalar ya da çocuğun eğitim masraflarını kanunen üstlenen (vasi) büyükanne, amca, teyze gibi diğer yakınlar, 5-24 yaş arasındaki çocuklarını Eğitim Güvence Sigortası ile teminat altına alabilirler.

18-60 yaş aralığında bulunan her kişi sigortalı olarak poliçe düzenletebilmektedir. Lehdar; çocuğunuz, akrabanız olabileceği gibi, arkadaşınızın çocuğu da olabilmektedir. Böyle bir durumda da eğitim gören bir çocuğun lehdar gösterilmesinde bir sakınca yoktur. Lehdar olarak gösterilen çocuklar 5-24 yaş aralığında olmalıdır.

Poliçede lehdar olarak gösterilen eğitim gören çocuğun yaşı 18 ve üzeri ise, teminat tutarı kendisine tazminat olarak ödenmektedir. 18 yaş altı çocuklarda ise kanuni varislere ilgili tazminat ödemesi yapılmaktadır.

Tüm Ürünler

Vakıf Katılımlı olun, ayrıcalıklar dünyasına katılın!

Mobil Şubeyi indirip görüntülü görüşmeyle müşterimiz olun; havale, EFT ve FAST işlemlerinize para ödemekten kurtulun.

iPhone Android iPhone iPhone